Ja si duken fshatrat e Tetovës pas shiut të rrëmbyeshëm, Shipkovica kërkon ndihmën e Gruevskit

Sot shiu i rrëmbyeshëm që kaploi përsëri  Tetovën dhe fshatrat e rajonit të Pollogut, ka bllokuar disa rrugë në fshatrat e Malësisë së Sharrit.
Flitet se janë janë bllokuar disa rrugët në Shipkovicë dhe Brodec,informon InfoShqip.com.
Banorët e asaj ana ndjehen të tmerruar nga frika se mund të ketë përmbytje përsëri dhe se mund të shkaktojë dëme të mëdha materiale dhe viktima në njerëz në njerëz.

Ata kërkojnë nga qeveria ndërhyrjen e menjëhershme të institucioneve shtetërore për të tejkaluar këtë situatë të rëndë i shkaktuar nga sot nga shiu i rrëmbyeshëm të cilët bllokuan gjithçka./InfoShqip.com/

t2 t3 t4 t5 t6


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu