Ja si është moti sot

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare, si dhe me erë të ndryshueshme.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej tetë deri në 16 deri, ndërsa e ditës prej 28 deri në 35 gradë celsius.

Në Shkup do të jetë mot i ngjashëm, më i ngrohtë dhe me vranësira të vogla. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në 11 gradë, ndërsa e ditës do të arrijë deri në 33 gradë Celsius.

Të mërkurën do të jetë stabile me rritje të vogël të temperaturës. Të enjten dhe të premten do të jetë rritje të vranësirave dhe kushte për reshje lokale të shiut kryesisht në orët e pasdites.

Gjatë fundjavës pritet mot stabil dhe më i nxehtë me temperaturë deri në 38 gradë në juglindje të vendit.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu