Ja si i përgjigjet Muki Ali Ahmetit, pasi i tha se e ka lutur të bëhet deputet i BDI-së

Në intervistën për TV21 në emisionin Click Plus, Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka folur edhe për marrëdhëniet me partnerët e koalicionit.

I pyetur rreth komenteve të nënkryetarit të LSDM, Muhamed Zekiri, Ahmeti ka thënë se nuk dëshiron ta komentoj fare Zekirin sepse thotë gjëra të pavërteta. Ahmeti tha se nënkryetari i tanishëm i LSDM-së, para disa viteve i ka kërkuar që ta bej deputet të BDI-së.
“Ky Muhamedi, ka ardhur tek zyrat e mia para disa viteve gjersa punonte në Alsat duke kërkuar që të bëhet deputet nga radhët e Bashkimit Demokratik për Integrim. Unë e inkurajova që të vijon kontributin e tij si gazetar në Alsat.” thotë Ahmeti.

Nga ana tjetër deputeti dhe nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri thotë se nuk ka diçka shtesë që ta komenton liderin e BDI-së Ali Ahmeti. Zekiri me një fjalë të shkurtër demantoi fjalët e Ahmetit që tha në tv 21.

“Gjuha shkon aty ku dhemb dhëmbi”, ky është komenti i shkurt i Zekirit Gazetën Lajm , duke shtuar se gjithçka që ka pasur të thotë për BDI-në e ka thënë publikisht.
Muhamed Zekiri javë më parë deklaroi se sa më largë nga BDI aq më mirë.

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu