Jo vetëm Milani, PSG dhe Bayern përshëndesin lamtumirën e Ibrahimoviç: Mbreti

Zlatan Ibrahimoviç i ka dhënë lamtumirën futbollit të luajtur në një mbrëmje speciale që klubi i Milanit i kishte dedikuara para ndeshjes ndaj Veronës. Sulmuesi suedez përshëndeti tifozët dhe mes lotëve mbajti një fjalim ku deklaroi edhe tërheqjen.

Ky vendim është përshëndetur jo vetëm nga Milani por edhe nga PSG e Bajern Mynih. Klubi parisien që e ka pasur në skuadër sulmuesin suedez për disa sezone, i ka dedikuar edhe një postim ku e konsideron një karrierë të denjë për një mbret.

“Një karrierë e denjë për një mbret! Urime Zlatan! Shpresojmë që të shihemi në ‘Park des Princes’”, shkruan klubi parisien. “Një karrierë fantastike vjen në fund, suksese në të ardhmen Zlatan”, shkruan Bajerni i Mynihut.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu