Kjo i ndodhi Florian Markut në Londër, në një atmosferë të çmendur (VIDEO)

Boksieri Florian Marku ka pësuar humbje nga britaniku Chris Kongo.

Ky është vendimi i gjyqtarëve, 96:94, 98:93 e 98:92.

Dhjetë runde me emocione për tifozët, me goditje të shumta qoftë njërës palë dhe palës tjetër por britaniku ngadhënjeu për një fije të flokut ndaj trimit shqiptar.

Boksieri shqiptar në boksin profesionist tani ka 13 fitore – prej tyre tetë me “nokaut”, një barazim dhe një humbje./Bota Sot


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu