Kosovare Asllani shpallet futbollistja më e mirë e ndeshjes

Suedia sot ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror të femrave që po zhvillohet në Australi dhe Zelandë të Re.

Nordikët në ndeshjen për vendin e tretë mposhtën Australinë me rezultat 2-0, shkruan IndeksOnline.

Futbollistja nga Kosova, Kosovare Asllani arriti të shënoj një gol në këtë ndeshje vendimtare.

34-vjeçarja e cila luan për Milanin u shpall futbollistja më e mirë e ndeshjes, duke u vlerësuar me notën 9.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu