Ky aksident u bë hit në internet, ja arsyeja përse (FOTO)

Ky aksident ka ndodhur në qytetin Chongqing në Kinë ku në aksident janë përfshirë një Veturë Range Rover Evoque dhe një veturë Landwind X7 ku kjo e fundit është shpallur fajtore nga policia.

Por çfarë ka të veçantë në këtë aksident?

Siç edhe mund ta vëreni, vetura e prodhuar në kinë Landwind X7 është një kopje pothuajse origjinale e Range Rover Evoque, ku për ironi ato janë aksidentuar mes vete

Landwind X7 ishte prezantuar në vitin 2014 dhe ka filluar të shitet në vitin e kaluar. Ky model shitet për 18,000 USD për dallim nga modeli origjinal Range Rover Evoque i cili shitet me çmim prej 80,000 USD.

Range Rover kishte provuar që të ndaloj prodhimin e këtij modeli por përkundër të gjitha përpjekjeve ata nuk kanë arritur ta bëjnë një gjë të tillë.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu