Ky do të jetë dhjetori më i ftohtë në 25 vitet e fundit

Anglia dhe vende të tjera të Evropës do kalojnë dhjetorin më të ftohtë të 25 viteve.

Thuhet se temperaturat do bien me -8 gradë celsius. Këshilla më e mirë është që të mblidheni me batanije në shtëpitë tuaja.

Sipas gazetës angleze Daily Mail, hera e fundit që ka bërë kaq ftohtë në Angli ka qenë në Yourkshire, në datën 22 dhjetor të vitit 1993.

Temperaturat e ulëta do vazhdojnë gjatë dhe në shtete të caktuara do ketë reshje dëbore dhe ngrica.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu