LAJMI I FUNDIT/ Ushtria turke hyn në veri të Sirisë, ja si do quhet ky operacion

Presidenti Erdoğan njofton nisjen e operacionit “Burimi i Paqes” kundër organizatave terroriste PKK/YPG dhe DEASH në veri të Sirisë.

Erdoğan: Me operacionin “Burimi i Paqes” do ta mënjanojmë kërcënimin terrorist ndaj vendit tonë.

Erdoğan: Në saje të zonës së sigurt që do ta formojmë me operacionin “Burimi i Paqes”, do të mundësojmë kthimin e refugjatëve sirianë në vendin e tyre

Erdoğan: Me operacionin “Burimi i Paqes” do ta ruajmë integritetin territorial të Sirisë, do ta shpëtojmë popullatën e rajonit nga kthetrat e terrorit

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu