Lëndohet Cristiano Ronaldo, dështon turneu i Al-Nassr në Kinë

Turneu i klubit saudit, Al-Nassr në Kinë ka dështuar shkaku i lëndimit të yllit të tyre kryesor, Cristiano Ronaldo.

Al Nassr, i udhëhequr nga ylli portugez, Cristiano Ronaldo, ka mbërritur në Kinë para disa ditësh për të marrë pjesë në një turne miqësor të planifikuar për këtë janar.

Këshilltari kryesor i Zelenskyt tregon se cila është “situata në lidhje me kundërofensi…MPJ: Evakuohen nga Gaza tre shtetas të RMV-së të cilët më parë me dëshirë kanë qëndruar…Interi pa dy yjet e skuadrës në udhëtimin e vështirë te FiorentinaI ofroi ryshfet 50 euro një zyrtari policor për të kaluar kufirin në Han të Elezit, arr…Në arrest shtëpiak që prej 30 dhjetorit, Sali Berisha bën ecje në verandë

Skuadra saudite do të përballet me Shangain në ndeshjen e tyre të parë më 24 janar, e ndjekur nga një tjetër lojë kundër Zhejiang më 28 janar.

Megjithatë, ky turne me dy ndeshje miqësore ka dështuar tashmë, shkaku i lëndimit të Ronaldos.

Është vet sulmuesi 39-vjeçar portugez, i cili ka konfirmuar se nuk do të mund të luajë shkaku i lëndimit.

“Dua t’u kërkoj falje tifozëve kinezë, e di që të gjithë duhet të jenë të trishtuar sepse edhe unë jam i trishtuar”, ka thënë fillimisht Ronaldo.

“Siç e dini, në futboll ka gjëra që nuk mund t’i kontrolloni, dhe gjithashtu unë jam një lojtar që nuk pëson shpesh lëndime edhe pse kam luajtur për 22 vjet”, përfundoi portugezi.

Disa minuta më vonë ishte edhe faqja zyrtare e Al Nassr, e cila konfirmoi një gjë të tillë.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu