‘Libertas’: Gruevski dhe Ahmeti bisedojnë për koalicion parazgjedhor?!

Liderët e VMRO-së dhe BDI-së Nikolla Gruevski dhe Ali Ahmeti, sipas burimeve partiake të BDI-së në cilat thirret portali “Libertas”, janë duke biseduar për paraqitje të përbashkët në zgjedhjet e 11 dhjetorit, prandaj në këtë kontekst, sipas burimeve të njëjta, “janë para arritjes së marrëveshjes finale”.

Kreu i “selisë blu” Ahmeti, ka vendosur për një hap të tillë, pas rënies drastike të rejtingut partiak. Kreu i BDI-së qenka hidhëruar shumë se lideri i LSDM-së ZOran Zaev po përziht në elektoratin shqiptarë, sidomos pas përfshirjes së gazetarit Muhamed Zakiri në radhët e LSDM-së.
“Libertas” merrë vesh edhe atë se Gruevski dhe Ahmeti janë dakorduar që VMRO-DPMNE të laavdërohet për investimet e huaja, vendet e reja për punë etj., kurse sulmet ndaj Zoran Zaev dhe LSDMsë, do të jenë detyrë e ALi Ahmetit dhe BDI-së./Libertas


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu