Lojtari i parë që pritet të sakrifikohet nga Barcelona për rikthimin e Messit

Barcelona është në një gjendje tejet të paparashikueshme edhe këtë vit. Derisa festuan titullin e parë në La Liga që nga vitit 2019, shumë prej lojtarëve ndoshta po e shijojnë sezonin e tyre të fundit në Camp Nou.

Objektivi kryesor, dhe sigurisht e vetmja dëshirë që klubi ka deklaruar publikisht, është të nënshkruajë me Lionel Messin si një transferim i lirë këtë verë.

I tillë është ndikimi i argjentinasit, si në aspektin e minutave ashtu edhe në profilin, ka të ngjarë të ketë pasoja për anëtarët e tjerë të skuadrës.

Sipas Joan Fontes , ka shumë mundësi që anësori brazilian Raphinha të jetë një nga lojtarët që klubi do të përpiqet të lëvizë këtë verë nëse rikthehet 35-vjeçari.

Zhurmat e kohëve të fundit në lidhje me brazilianin janë se ai do të mbetet në klub, por nëse Messi u ribashkohet, ndoshta do ta bëjë Raphinhan tepricë ndaj kërkesave, në varësi të mënyrës se si do të rreshtohet Xavi Hernandez.

Ousmane Dembele është opsioni i preferuar i Xavit në të djathtë, por mund të ndodhë që Xavi ose të përdor Messin në atë anë, ose ta shtyjë Barcelonën në një formacion tjetër. Nëse ai e bën këtë, mund të mos ketë hapësirë ​​për një lojtar në djathtë, për të cilin Raphinha e ka bërë të qartë se është i vetmi që dëshiron të luajë. /Telegrafi/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu