Marka e famshme zvicerane e këpucëve, tashmë prodhohet në Shqipëri

Nga Zvicra, erdhi në Tiranë për prodhim të këpucëve, duke punësuar shumë shqiptarë 𝗞𝘂̈𝗻𝘇𝗹𝗶 është një markë e famshme zvicerane për këpucë sporti dhe ortopedike e themeluar në 1927, shkruan albinfo.ch.

Përgjigja është se po, kjo firm shumë e famëshme në Zvicër, prodhimin e saj e kryen në Tiranë, me kualitet të lartë.

Barbara Artmann – pronare dhe drejtore menaxhuese – e barti linjën e prodhimit pranë Tiranës në 2018. Cilësia e lartë, inovacioni dhe ‘Zviceraniteti’ mbeten thelbësore për Künzli.

Ajo gjithashtu punësoi shumë gra shqiptare që ishin të papuna dhe sot gëzon një staf të mirë dhe shumë produktiv në prodhimin e këtyre këpucëve që janë shumë të njohura në Zvicër.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu