Masakra me 8 viktima dhe 13 të plagosur në Serbi, qytetarët tronditin me reagimet e tyre në rrjetet sociale për autorin 21-vjeçar: Ti je hero, mos u dorëzo

Një krim i ri i tmerrshëm ndodhi në Serbi mbrëmjen e djeshme. Autori i dyshuar i identifikuar si Uros. B. ka hapur zjarr me automatik duke lënë 8 viktima dhe 11 të plagosur.

Mirëpo, të dridhura shkaktojnë edhe komentet që kanë dalë në profilin e tij në Instagram.

Gjegjësisht në profilin e tij në Instagram ka dalë një fotografi e re e tij me komentin “Prangjam na keca”. që përkthehet në shqip “Do t’ju gëlldis”

Masakra me 8 viktima dhe 13 të plagosur në Serbi, qytetarët

Për më tepër, mund të lexoni çdo gjë dhe gjithçka, ndërsa komentet që ranë në sy janë ato në të cilat përdoruesit e rrjetit të përmendur e quajnë “hero serb” dhe i thonë të mos “dorëzohet”.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu