Mediat greke: Shkupi së shpejti mund ta humbë mikun në Athinë

Mediat në Greqi kanë aktualizuar miqësinë ndërmjet kryeministrit Zoran Zaev dhe homologut Aleksis Cipras. Gazeta “Katimerini” shkruan se Shkupi zyrtarisht nuk është duke u brengosur që kreu opizitar Kirijakos Micotakis nga Demokracia e Re së shpejti do të vjen në pushtet në Greqi, dhe me këtë e humb miku i Marrëveshjes së Prespës, Aleksis Cipras.

Në artikull thuhet se politikanët e Maqedonisë së Veriut vlerësojnë se edhe përkundër papajtueshmërive të Micotakis i ka për Marrëveshjen e Prespës, i njëjti do t’i qëndrojë besnik principit të respektimit të marrëveshjeve të nënshkruara nga Greqia në nivel ndërkombëtar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu