“Messi, Messi”, Ronaldo u drejtohet tifozëve kundërshtarë me gjestin e turpshëm

Cristiano Ronaldo raportohet se do të përballet me një hetim pasi u shfaq duke bërë një gjest të turpshëm pas një ndeshjeje në Ligën Pro Saudite.

Të dielën, Al-Nassr i 39-vjeçarit u përball me Al-Shabab, i cili ka një skuadër që përfshin ish-mesfushorin e Atletico Madridit, Yannick Carrasco dhe ish-yllin e Barcelonës, Ivan Rakitic.

Pse ata që pëlqejnë çokollatën kanë arsye për t’u alarmuarRomeo Beckham konfirmon ndarjen me Mia Regan pas pesë viteshBoris Johnson shpjegon pse nuk duhet pasur frikë nga rikthimi i Donald Trump në Shtëpin…“Një klub rus ofron 1.6 milion euro për Drilon Hazrollajn” – drejtori sportiv i Malishe…Ronaldo Sharka ironizon pas daljes së Albi Nakos nga Big Brother: Nuk e di a të kanë tr…

Ronaldo hapi rezultatin nga pika e bardhë në minutën e 21-të, por skuadra e tij e humbi epërsinë kur Carrasco shënoi në prag të përfundimit të pjesës së parë.

Talisca riktheu epërsinë e mysafirëve pas rifillimit dhe braziliani ishte sërish i gatshëm për të siguruar golin e fitores për Al Nassr pasi Carlos barazoi për nikoqirët.

Me tri pikët e siguruara nga fitorja 3-2, Ronaldo ka uruar bashkëlojtarët në vërshëllimen e plotë.

Megjithatë, portugezi u duk se ishte i acaruar nga tifozët në turmë duke brohoritur emrin e ish-rivalit të tij, Lionel Messi.

Në përgjigje, Ronaldo vuri dorën te veshi i tij përpara se të bënte një gjest drejt organit të tij gjenital që u drejtohej tifozëve kundërshtar.

Sipas një raportimi nga The Telegraph, gazeta saudite Asharq al-Awsat tha se federata kombëtare e futbollit (SAFF) që atëherë ka hapur një hetim për incidentin.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu