Morata parashikon grupin e Euro 2024 ku gjenden edhe Shqipëria, Italia dhe Kroacia

Alvaro Morata parashikon se skuadrat që kualifikohen nga Grupi B në Euro 2024 do të shkojnë larg në garë, por paralajmëron Italinë dhe Spanjën për Kroacinë dhe Shqipërinë.

Italia, Spanja, Shqipëria dhe Kroacia do të takohen në Grupin B në Euro 2024 dhe Morata shpreson që Azzurrët dhe La Roja të kualifikohen në fazën eliminatore.

Çfarë ndodh nëse zgjoheni çdo ditë në orën 6Tyson Fury nuk kursen asgjë kur bën parashikimin për duelin mes Mike Tyson dhe Jake PaulHeidi ia thotë në sy Romeos: Kam gjithë hallin të pajtohem me tyNdihmës Sekretari amerikan, Todd Robinson në Kosovë – takon sot presidenten OsmaniShkencëtarët zbuluan se si njerëzimi shmangën zhdukjen – në një moment bota kisht…

“Shpresoj që Italia dhe Spanja të kualifikohen dhe më lejoni të shtoj një gjë. Ata që shkojnë përtej grupit tonë do të shkojnë shumë larg, por do të jetë e vështirë”, ka thënë fillimisht Morata për Gazzetta dello Sport.

“Kroacia ka një gjen konkurrues të jashtëzakonshëm. Ata përfunduan në vendin e dytë dhe të tretë në dy edicionet e fundit të Kupës së Botës. Ata dolën kundër nesh në Euro, por mund të kualifikoheshin. Vitin e kaluar i mundëm me penallti në Ligën e Kombeve”.

“Shqipëria ishte spektakolare në fazën e grupeve kualifikuese. Problemi është se ne nuk mund të bëjmë gabime. Nëse bini pak, jeni menjëherë nën presion. Megjithatë, kjo skuadër spanjolle ka një grup të madh dhe Italia fitoi Euron në 2021 falë forcës së grupit. Është shembulli që duhet ndjekur”, përfundoi sulmuesi.

Morata ka një lidhje të fortë me Italinë, jo vetëm sepse ai luajti për Juventusin për katër vjet, por edhe sepse gruaja e tij, Alice Campello, është nga Venecia.

Duke folur për Italinë dhe Serie A, Morata konfirmoi se ai mund të ishte kthyer në Gadishull verën e kaluar, pasi kishte marrë telefonata nga katër klube më të mira në ligë.

Megjithatë, pasi bisedoi me Diego Simeone, ai vendosi të qëndrojë në Atletico Madrid dhe të vazhdojë kontratën e tij me Los Colchoneros deri në vitin 2026.

Morata ka shënuar 20 herë në 40 paraqitje me Atletico Madrid këtë sezon. Ai ka 35 gola në Serie A në 130 paraqitje me Juventusin.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu