Më në fund u takuan liderët shembull të komunave shqiptare Ahmeti dhe Arifi

Pasi tek shqiptarët është trend të shahen dhe ofendohen krerët e tyre, kjo gjë nuk po ndodh me figurat politike siç është Shpend Ahmeti kryetar i Komunës së Prishtinës dhe, Shqiprim Arifi kryetar i Komunës së Preshevës.

Pasi ata janë të shkolluar jashtë, shumë tema kanë pasur për të biseduar, ngase ashtu siç ka deklaruar Shqiprim Arifi ne kemi shumë për të bërë me Kosovën dhe Shqipërinë, e poashtu prezenca e Shpend Ahmetit jo rrallë ka munguar përveç Shqipërisë edhe në Maqedoni.

Poashtu Shqiprim Arifi nuk ka ngujuar që këto ditë të takojë edhe kryetarin e Bashkësisë së Tiranës Erion Veliajn.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu