Në Tetovë sot protestohet për djegien e spitalit modular

Familjarët që kanë humbur të afërmit e tyre nga djegia e spitalit modular në Tetovë sot organizojnë protestë.

Protesta nis në ora 14:00 nga ambienti ku ka qenë i vendosur spitali modular, deri para gjykatës në Tetovë.

Në fatkeqësinë e spitalit modular jetën humbën 14 persona. Së fundmi, IRL përmes një investigimi hapi dyshime për procesin gjyqësor për këtë tragjedi. Familjarët thonë se përgjegjësit e vërtet për rastin, nuk janë dënuar dhe janë “amnistuar” nga gjykata.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu