Nënkryetari i UNITETI-t Zylfi Adili: BDI bëri politikë me Universitetin “Nënë-Tereza”

Nënkryetari i UNITETI-t Zylfi Adiliu shpreh se  BDI bëri politikë me Universitetin “Nënë-Tereza”,transmeton InfoShqip.com
‘Themelimi i Universitetit tri gjuhësh Nënë Tereza,ishte një manovër propagandistike për të cilën ne si UNITET kishim paralajmëruar me kohë, duke u bazuar edhe me ribalancin e buxhetit ku nuk parashihen mjete për fillimin me punë të tij.Edhe pse në parim ne jemi pro themelimit të institucioneve publike,mësimoro-shkencore në gjuhën shqipe,dhe atë në Shkup,por jo për qëllime të politizimit dhe rehabilitimit të figurave të dështuara politike të Bdi-së.”, u shpreh Adili./InfoShqip.com/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu