Nikollës do t`ia jap në Poroj një TOPUZ të na shtyp ende më shumë

Pas ngjarjes së djeshme në Maqedoni ku ish kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski u nderua me mirnjohje në fshatin Shipkovicë të Tetovës ka reaguar edhe profesori Izet Zeqiri, ku me një status në rrjetin social Facebook ai shkruan:

“Nese NIKOLLEN sot e presim ne POROJ fshatin legjendar ne vendelindjen time, qe te shoh “dy urat” e drurit te ndertuara mbi lumin e Poroj nga vershimet. Une si kundershtues dhe konfrontues i hapur i politikave nacionaliste te tij, nuk me ka mbetur gje tjeter vetem nga muzeumi i im qe e kam aty pran ti jap nje TOPUZ dhurat, te trashiguar nga gjyshi im Haxhi Zeka. Me kete Topuz te vazhdoj te na SHTYP edhe me shume se ne shqiptaret e meritojm nenshtrimin, perbuzjen dhe shtypjen.” /InfoShqip.com


1 Koment

  1. jo jo ai topuzin eka por vetem perju qe pe kerkoni ene zdo elem nje gje te till na jakam tregu nikolles ku e ka venin po hajt hiqe mllefin se te kalon

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu