“Njerëzit tanë janë të dashuruar me të”, Guardiola emëron një lojtar me cilësi të veçantë që vështirë është të gjendet sot

Pep Guardiola theksoi lidhjen e qëndrueshme mes tifozëve dhe Kevin De Bruyne, duke theksuar se do të zgjasë pafundësisht.

Ai shprehu se si dashuria e tifozëve për belgun ishte e dukshme gjatë ngrohjes së tij kundër Sheffield United dhe pas kthimit të tij për të luajtur kundër Huddersfield Town.

De Bruyne nuk humbi kohë, duke bërë një ndikim me një asist brenda vetëm 17 minutave pas kthimit të tij. Guardiola shprehu gëzimin e tij për rikthimin e lojtarit, por theksoi nevojën për të menaxhuar kthimin e tij me kujdes.

Guardiola deklaroi në konferencë për media: “Jam jashtëzakonisht i lumtur që është rikthyer sepse Kevin ju ndihmon të fitoni ndeshje”.

“Kevin, Haaland, Phil… këta djem fitojnë ndeshje – kjo është arsyeja pse ata janë kaq të rëndësishëm për ne. Jam i sigurt se në ndeshjen e fundit Kevin ndjeu se si njerëzit e duan atë dhe se si njerëzit tanë janë të dashuruar me të, dhe se respekti i ndërsjellë do të jetë përgjithmonë”.

“Kevin do të na ndihmojë me talentin e tij dhe mund të na ndihmojë në gjërat në të cilat po përmirësohemi – ai mund të përballojë presionin, ne e dimë këtë, por unë nuk dua të bëj presion mbi supet e Kevinit sepse nuk është e drejtë ndaj tij”.

“Ai ka një cilësi të veçantë që është e vështirë për t’u gjetur, dhe ne jemi njohur prej kohësh – kemi lojtarë si Erling, Phil, Bobb, Doku dhe Matheus që duan të vrapojnë pas dhe që lojtarët t’i gjejnë ata me pasime dhe Kevin është i jashtëzakonshëm në këtë”, ka shtuar më tej trajneri spanjoll.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu