Numri i të vdekurve nga tërmeti në Marok arrin në mbi 2800

Banorët në pjesë të Marokut të shkatërruar nga tërmeti më i madh i vendit në më shumë se një shekull e kaluan natën e katërt jashtë, ndërsa numri i të vdekurve u rrit në më shumë se 2800 njerëz.

Ekipet e kërkimit nga Spanja, Britania dhe Katari iu bashkuan përpjekjeve marokene për të gjetur të mbijetuar nga tërmeti me magnitudë 6.8 që goditi malet e Atlasit të Lartë të premten

Televizioni shtetëror raportoi të hënën vonë se numri i të vdekurve ishte rritur në 2862, me 2562 të plagosur.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu