Para se të largohet nga Liverpooli, Klopp dëshiron ta bindë lojtarin ta rinovojë kontratën

Liverpool po tregon përkushtimin e tyre për të siguruar të ardhmen e një prej lojtarëve të tyre më të shquar, mbrojtësit të djathtë 25-vjeçar, Trent Alexander-Arnold.

Klubi është në fazën përfundimtare të përgatitjes së një propozimi për vazhdimin e kontratës i cili pritet t’i paraqitet mbrojtësit të talentuar në javët në vijim.

Kontrata aktuale e Alexander-Arnold me Liverpool është deri në vitin 2025, por drejtuesit e klubit janë të etur për të siguruar vazhdimësinë e lojtarit në Anfield dhe për të zgjatur qëndrimin e tij, siç konfirmohet nga ‘Football Insider’.

Që nga debutimi i tij në ekipin e parë në vitin 2016, i riu anglez është bërë një pjesë themelore në skemën e trajnerit Jurgen Klopp dhe ka dëshmuar se është një nga mbrojtësit e djathtë më të mirë në botë.

Lajmi për një rinovim të mundshëm të kontratës për Alexander-Arnold pa dyshim që do të pritet me entuziazëm nga tifozët e Liverpoolit.

Me aftësinë e tij për të dhënë asistime dhe aftësinë e tij për t’u mbrojtur, 25-vjeçari ka qenë një aset i vlefshëm për ekipin dhe ka kontribuar ndjeshëm në sukseset e fundit të Liverpoolit, duke përfshirë fitimin e Ligës Premier dhe Ligës së Kampionëve. /Telegrafi/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu