Postimi i Selçuk Bajraktar pas zgjedhjeve: U zgjuam me një mëngjes të ri

Një postim në rrjete sociale erdhi nga CEO i Baykar Selçuk Bayraktar pas zgjedhjeve të 14 majit.

Më shumë se 191,000 kuti votimi u ngritën në 973 qarqe dhe 1,094 komitete zgjedhore në të gjithë vendin për zgjedhjet që do të përcaktojnë presidentin e Turqisë, i cili do të shërbejë për pesë vjet, dhe anëtarët e rinj të parlamentit, transmeton InfoShqip.

Ndërsa zgjedhjet votuan për presidencën, u hodhën edhe votat për caktimin e parlamentit për mandatin e 28-të.

Sipas rezultateve jozyrtare, 99,38 për qind e kutive të votimit u hapën, ndërsa kandidati për president, Recep Tayyip Erdogan, mori 49,42 për qind të votave. Kemal Kılıçdaroğlu mori 44.95% të votave.

Nga ana tjetër, shefi ekzekutiv i Baykar-it, Selçuk Bayraktar, ka bërë një postim në llogarinë e tij në rrjetet sociale pas shpalljes së rezultateve të zgjedhjeve.

Bayraktar tha në deklaratën e tij; “U zgjuam në një mëngjes të ri. Falënderimi i pafund shkon për Zotin tonë, Krijuesin e tokës, qiellit, të tashmes, të shkuarës dhe të ardhmes, fatit dhe sprovës” perfundoi ai./InfoShqip.com


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu