Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliyev uron presidentin Erdoğan

Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliyev përgëzoi presidentin Recep Tayyip Erdoğan dhe Aleancën Popullore për marrjen e shumicës së votave në zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare të mandatit të 28-të, transmeton Anadolu.

Në deklaratën e Presidencës së Azerbajxhanit thuhet se Aliyev e ka telefonuar Erdoğan-in dhe i ka përcjellë urimet e tij.

Aliyev theksoi se Türkiye nën udhëheqjen e Erdoğan-it ka përjetuar përparim të madh dhe si manifestim i kësaj, populli vëlla turk edhe në këto zgjedhje ka treguar besimin tek lideri i tij.

Erdoğan falënderoi gjithashtu Aliyevin për interesimin dhe urimet e tij.

Gjatë bisedës, liderët theksuan edhe një herë se miqësia dhe marrëdhëniet vëllazërore mes dy vendeve janë të përhershme dhe të palëkundura.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu