Prokurorja speciale Katica Janeva paralajmëron “tërmet”

Prokurorja speciale Katica Janeva ka paralajmëruar një rritje të punëve të PSP-së, përmes thirrjes së personave të ndryshëm për të dhënë dëshmitë e tyre për lëndët e hapura gjyqësore të PSP-së.

Për shkak të fshehtësisë së procedurave parahetimore, Janeva nuk i bën publike emrat që pritet të thirren, e as detaje shtesë për raste konkrete.

Ndryshe, nesër në PSP do të paraqitet kryetari i komunës Qendër të Bashkisë së Shkupit, Anderj Zhernovski. Ai do të dëshmojë për trysnitë ndaj komunës dhe për demolimin e strehave të komunës. Transmeton INA.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu