PSG kompleton dy top transferime, ndërsa synon dy largime

Tregu i transferimeve po afrohet dhe si zakonisht, Paris Saint-Germain është në epiqendrën e thashethemeve dhe negociatave.

Skuadra e udhëhequr nga Luis Enrique ka kompletuar transferimin e dy sensacionëve brazilianë, Lucas Beraldo dhe Gabriel Moscardo.

Operacioni do t’i kushtojë skuadrës parisiene rreth 40 milionë euro, që do të thotë se ata duhet të lirojnë hapësirë ​​në skuadër dhe të balancojnë llogaritë e tyre.

Në këtë kuadër, dy emra spikasin si kandidatë kryesorë për t’u larguar nga PSG gjatë merkatos së dimrit: Hugo Ekitike dhe Layvin Kurzawa.

Shqetësuese është gjendja e të dy lojtarëve në kryeqytetin francez, pasi në sezonin aktual të Ligue 1 kanë pasur një rol margjinal, duke luajtur vetëm nga një ndeshje.

Si Ekitike ashtu edhe Kurzawa ishin afër largimit nga klubi francez gjatë afatit kalimtar të verës, por negociatat nuk arritën të realizohen. Tani, me merkaton e dimrit afër, PSG po kërkon edhe një herë të heqë qafe këta lojtarë për të lehtësuar faturën e pagave dhe për të lënë vend për nënshkrime të reja.

Sipas Le Parisien, Ekitike duket se është lojtari me më shumë opsione për të nisur një rrugë të re, pasi ai ka disa kërkues të interesuar për shërbimet e tij. Sulmuesi, me origjinë nigeriane, mund të gjejë mundësi në ekipe të tjera dhe të rifitojë rëndësinë që ka humbur te PSG. /Telegrafi/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu