PSG përgatit një zëvendësues të jashtëzakonshëm për Kylian Mbappen teksa ‘konfirmohet’ lëvizja e tij te Real Madridi

Paris Saint-Germain tashmë ka gjetur zëvendësuesin për Kylian Mbappen.

Të shtunën, The Parisien pretendoi se ylli i PSG-së ka vendosur të bashkohet me Real Madridin kur kontrata e tij të skadojë këtë verë.

Dhe ESPN tani ka pretenduar se Mbappes i është ofruar një kontratë nga Madridi dhe pritet të njoftojë vendimin e tij për t’u bashkuar me 14 herë kampionët e Evropës këtë javë.

Kapiteni i Francës dyshohet se nuk e ka informuar PSG-në ose Real Madridin për atë vendim.

Dëshira e Mbappes për të luajtur me Francën në Lojërat Olimpike thuhet se do të jetë një pjesë e rëndësishme e negociatave.

Pasi është rritur duke idolizuar legjendat si, Zinedine Zidane dhe Cristiano Ronaldo, Mbappe thuhet se do të fitojë gjysmën e asaj që fiton në PSG dhe thuhet se ka refuzuar një rritje pagash në Paris me vlerë 72 milionë euro.

Burimet e ESPN kanë pohuar se duke zgjedhur të largohet nga klubi si lojtar i lirë, Mbappe do të heqë dorë nga bonuset që arrijnë në rreth 100 milionë euro.

Si zëvendësim, PSG dyshohet se ka identifikuar lojtarin e Milanit, Rafael Leao.

24-vjeçari ka shfaqur një formë jokonsistente këtë sezon, pasi ka shënuar vetëm tri herë dhe ka bërë gjashtë asistime në 20 ndeshjet e tij në Serie A. /Telegrafi/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu