Real Madridi monitoron yllin e Liverpoolit përpara një transferimi befasues në verë

Real Madridi ka qenë aktiv në tregun e transferimeve tashmë përpara kësaj vere, me lëvizjet që po bëhen për të nënshkruar me Kylian Mbappe dhe Alphonso Davies të Bayern Munichut.

Megjithatë, objektivi i tyre i fundit vjen si diçka befasuese. Mbrojtësi i djathtë i Liverpoolit, Trent Alexander-Arnold, ashtu si Davies, i skadon kontrata në vitin 2025 dhe Los Blancos po e ndjekin nga afër situatën e tij.

Sipas mediumit Relevo, Real Madridi po monitoron Alexander-Arnold në një ‘mënyrë shteruese’, ndërsa ata presin të shohin se si do të zhvillohen negociatat për një marrëveshje të re me Liverpoolin.

Synimet e 25-vjeçarit janë të panjohura, dhe ndërsa Liverpoolu dëshiron ta rinovojë kontratën e tij, bisedimet nuk kanë ecur përpara për disa kohë.

Ka shumë skuadra të interesuara për Alexander-Arnold, por Real Madridi është ‘automatikisht favorit’ për mbrojtësin anglez, të cilin Los Blancos do të ishin të lumtur ta rekrutonin ose këtë verë ose më vonë.

Mediumi spanjoll shton se nuk ka pasur kontakte mes Real Madridit dhe Liverpoolit, apo mes lojtarit dhe Los Blancos, por nëse ai e çon deri në fund magjinë e tij, atëherë Mbretërit mund të bëjnë një lëvizje për të.

Zgjedhja e parë aktuale, Dani Carvajal ka qenë në formë të frymëzuar këtë sezon në pjesën më të madhe, por do të jetë 33 vjeç në më pak se një vit, dhe Real Madrid ka filluar të kërkojë alternativa afatgjata.

Alexander-Arnold ka shënuar dy gola dhe ka dhënë 10 asistime në 29 ndeshje për Liverpool këtë sezon. /Telegrafi/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu