Ronaldo: Liga e Arabisë do të bëhet nga më të mirat në Botë

Cristiano Ronaldo ishte protagonist absolut në fitoren 5-0 të Al-Nassr përballë Al-Fetah në ligën saudite.

Ai së bashku me Sadio Manen dhuruan spektakël dhe gola, shkruan Indeksonline.

E pas ndeshjes, ylli portugez tha se kampionati arab do të bëhet ndër më të fortët në Botë.

“Siç thashë sezonin e kaluar, Liga Saudite do të përmirësohet dhe do të jetë një nga ligat më të mira në botë. Jam i lumtur këtu dhe do të doja të falënderoja Arabinë Saudite që më ka dhe të më bëjë të ndihem kaq i lumtur“, tha Ronaldo pas ndeshjes.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë ishte i pari që e filloi “karvanin e transferimeve” drejt Arabisë Saudite.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu