Ronaldo: Nuk kam mbaruar ende, dua të fitojë ndeshje e trofe dhe të shënojë gola

Cristiano Ronaldo duket se nuk po e mendon fare pensionimin nga futbolli.

Ylli portugez foli edhe një herë rreth të ardhmes së tij, pas fitores së mbrëmshme ndaj Al-Ahlit 4:3, në të cilën kontribuoi me dy gola.

Pesë herë fituesi i “Topit të Artë” theksoi se ai nuk ndjehet “i mbaruar”, dhe se dëshiron që ende të luajë.

Ata thonë se Ronaldo ka mbaruar… por nuk është e vërtetë. Do të vazhdojë të luajë derisa këmbët të më thonë: Cristiano, mbarova”, tha ai.

Kam ende shumë. Unë ende e dua futbollin, më pëlqen ende të shënojë gola. Unë ende dua të fitojë lojëra, tituj dhe trofe”, shtoi “CR7”.

“Ata thonë se kam mbaruar dhe është koha që unë të mbaroj, por unë ende po e vërtetojë se nuk është e vërtetë”, deklaroi Ronaldo.

Cristiano Ronaldo numëron nëntë gola këtë sezon në elitën e futbollit në Arabinë Saudite.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu