Sela: Hashim Thaçi mos të përzihet në zgjedhjet e Maqedonisë (VIDEO)

Lideri i Levizjes Reforma-PDSH, Zijadin Sela ka hedhur akuza të forta në drejtim të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, i cili sipas Selës është duke futur hundët në zgjedhjet në Maqedoni.

Sela gjatë prezantimit të platformës së “Aleancës për Shqipëtarët”, ka thënë se edhe BDI ashtu edhe PDSH janë përgjegjëse për gjendjen e rëndë të shqiptarëve në Maqedoni.

Ai në intervistën për TV Dukagjinin flet edhe për raportet që ka me liderët politik në Kosovë dhe në Shqipëri.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu