Sela: Nuk ka asnjë shansë që tre deputet nga opozita të japin përkrahje qeverisë

Emrat e tre deputetëve të cilët, sipas Kryeministrit Zoran Zaev, mbështesin shumicën qeverisëse, tani përbëjnë 65 ligjvënës, janë ende të panjohur për publikun. Ndërsa kreu i Aleancës për Shqiptarë, Ziadin Sela sot tha.

“Nuk ka asnjë mundësi teorike që ata të jenë deputetë nga partia jonë, dhe unë nuk besoj se ata janë disa nga VMRO-DPMNE”, tha Zijadin Sela, kryetari i Aleancës për Shqiptarët.

Kjo ishte përgjigjja e Selës, i pyetur nga gazetarët në një seancë të organit më të lartë të partisë, në të cilën ai ofroi dorëheqjen e tij si një veprim moral.

Sidoqoftë, ai mbetet kryetar pasi shumica në Asamblenë Qendrore refuzoi dorëheqjen e tij.

Kuvendi vendosi të heqë kryetarët e degëve të Tetovës dhe Dolnenit nga partia, për shkak të së cilës ata bashkëpunuan me Besën, duke shkelur kështu statutin e partisë.

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu