Sulm terrorist në një sallon dasmash në Gaziantep të Turqisë

Një shpërthim ka ndodhur në një sallon dasmash në qendrën e qytetit të Gaziantepit. Në vendin e ngjarjes janë dërguar shumë ambulanca dhe ekipe të policisë, raporton Anadolu Agency (AA).

Prefekti i Gaziantepit Ali Yerlikaya bëri të ditur se në një dasëm në qendrën e qytetit ka ndodhur një shpërthim dhe se si pasojë ka edhe të plagosur.

Në deklaratën për gazetarin e AA, Yerlikaya tha se një sulm terrorist është organizuar ndaj një salloni dasmash në lagjen Akdere në qarkun Şahinbey të Gaziantepit.

Duke u shprehur se në vendin e ngjarjes janë dërguar shumë ambulanca, Yerlikaya tha se “Si pasojë e këtij sulmi të neveritshëm terrorist, ka të plagosur.

Policia e cila ka shkuar menjëherë në vend ngjarje ka bërë thirrje njerëzve të mbledhur për rreth vend ngjarjes që të largohen.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu