Ballina Etiketimet Deklarata

Etiketim: deklarata

Deklaratat e Albin Kurtit alarmojnë zyrën e Marko Gjuriqit

E ashtuquajtura Zyrë për Kosovën në Serbi, ka deklaruar sot se “nuk do të realizohet ëndrra e Albin Kurtit- kandidatit të Lëvizjes Vetëvendosje për...

Gruevski: Rreziku i “Deklaratës së Tiranës” nuk ka kaluar

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski deklaroi ditën e sotme se rreziku i të ashtuquajturës “Deklaratës së Tiranës” nuk ka kaluar dhe se qytetarët duhet...

Thaçi godet Hahn’in, thotë se deklaratat e tij janë të nxitura...

Presidenti Hashim Thaçi po akuzon BE’në se ka mungesë të lidershipit dhe vizionit për Kosovën. Sipas Thaçit, deklarimet e fundit të komisionarit europian për zgjerim...

Sela: Zbatimi i Deklaratës është në të mirë të Maqedonisë

Kryetari i LR-PDSH-së, Ziadin Sela, sot ka pritur në takim ambasadorin e Rumanisë në Maqedoni, Viorel Stanila, me të cilin kanë biseduar për situatën...

Deklarata e Thaçit në Reuters bën jehonë anekënd globit, ‘rrëmbehet’ nga...

Artikulli i botuar nga agjencia britanike me famë botërore, Reuters, me titull “Serbia dëshiron ta aneksojë një pjesë të Kosovës duke përdorur modelin e...

Deklarata revoltuese e Ismail Qemalit ndaj Esat Pashës në revistën franceze...

Nga Aurenc Bebja, Francë – 14 Janar 2017 Deklarata në vijim është botuar të martën e 29 prillit 1913 në faqen e gjashtë të gazetës...

Reagon Shkupi ndaj deklaratës së ministrit të Jashtëm serb Daçic

Pas deklaratës së djeshme të ministrit të Punëve të Jashtme të Serbisë Ivica Daçic se Serbia ka gabuar që e ka njohur Maqedoninë me...

Deklarata e Kerry-t, shokon Izraelin

Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry paraqitur parametrat për një zgjidhje mes dy shtete në konfliktin izraelito-palestinez, duke thënë se Shtetet e Bashkuara nuk...

Deklarata e Ali Ahmetit pas takimit (VIDEO)

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti pas takimit të sotëm të liderëve në një deklaratë për mediet e ka bërë me dije qëllimin e mbajtjes...

Deklarata e rrezikshme e gazetarit maqedonas për shqiptarët: Do ketë gjakderdhje...

Gazetari maqedonas, Milenko Nedelkovski në një shkrim me titull “Porosi deri te VMRO”, shprehet se ditën e dielë, kur do zhvillohen zgjedhjet parlamentare në...

Lajmet e fundit