Ballina Etiketimet Femrat

Etiketim: femrat

Femrat në Maqedoni jetojnë më gjatë se meshkujt

Nga numri i përgjithshëm i popullsisë së Maqedonisë, 49.9% janë femra. Të dhënat e publikuara sot të Entit Shtetëror për Statistika (ESHS) tregojnë se...

Këto simptoma të kancerit të vezoreve nuk duhet t’i injoroni kurrsesi

Sipas Shoqatës Amerikane të Kancerit, më shumë se 22 mijë femra janë prekur nga kanceri këtë vit dhe më shumë se 14 mijë kanë...

Albin Kurti: Femrat mbi 16 vjet mund të bartin shami në...

Ish-kreu i Lëvizjes “Vetëvendosjes”, Albin Kurti, e pranon se si parti e përkrahin idenë e mbulesës me shami në institucionet shkollore, por me fytyra...