Ballina Etiketimet Gjykata

Etiketim: gjykata

Liria e Gruevskit, Jankulloskës dhe Janakieskit “në duart” e Gjykatës së...

Deri në fund të kësaj jave Gjykata e Apelit duhet të vendosë për ankesat e PSP-së për mosshqiptim të masës së paraburgimit për të...

Gjykata refuzoi paraburgimin edhe për Mijallkovin

Këshilli Penal i Gjykatës Penale mbrëmë ka vendosur që për ish drejtorin e Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim të mos caktojë masë paraburgimi e...

Haradinaj: Mendoj se kjo është seanca e fundit, pasi gjykata…

Gjykata franceze në Kolmar të enjten pritet të marrë një vendim përfundimtar në lidhje me rastin Ramush Haradinaj. Ish-kryeministri i Kosovës dhe kryetari i partisë...

Gjykata e Tiranës dënon me 7.5 vite burg ish-deputetin Mark Frroku

Gjykata e Tiranës ka dënuar sot me 7 vite e 6 muaj burg ish-deputetin e Kuvendit të Shqipërisë, Mark Frroku, transmeton Anadolu Agency (AA). Gjykata...

“LSDM pranon shqipen në Kuvend, por jo në Gjykata”

Pedagogu i të drejtës kushtetuese Osman Kadriu, i cili është konsultuar si ekspert nga ana e partive shqiptare për përdorimin e gjuhës shqipe si...

Vendos Gjykata, ja sa vite burg për ish-kryebashkiakun e Dibrës i...

Gjykata e Krimeve të Rënda dënon me 2.8 vite burg Shukri Xhelilin, ish-kryebashkiakun e Dibrës i përfshirë në skandalin seksual, video e të cilit...

Frika nga fortuna e Gjykates Speciale, komandantët nisin “luftën” mes tyre!

Balotazhi në Drenas në mes të kandidatit nga Nisma dhe kandidatit të PDK-së, kanë bërë të krijohen shumë debate në mes këtyre dy partive....

Gjykata Administrative pranon ankesën e OBRM-PDUKM-së, shfuqizohet ajo e Lëvizjes Besa

Gjykata Administrative ka pranuar ankesën e koalicionit të udhëhequr nga OBRM-PDUKM-ja dhe hodhi poshtë vendimin e KSHZ-së, të cilët pranuan parashtresën e Lëvizjes Besa,...

Lajm i fundit: Gjykata pranon ankesën e LSDM-së për rivotim në...

Gjykata Administrative ka pranuar kërkesën e LSDM-së për votim në Tearcë, shkruan Gazeta Lajm. Vendimi ëhstë sjellur para disa minutave dhe bazohet në faktin...

Mbaron debati në Administrative, ja kur do të ketë vendim

Gjykata Administrative sonte e përfundoi debatin për dy paditë e shtruara nga Koalicioni i kryesuar nga LSDM-ja për vendimet e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve...

Lajmet e fundit