Gjykata Administrative pranon ankesën e OBRM-PDUKM-së, shfuqizohet ajo e Lëvizjes Besa

Gjykata Administrative ka pranuar ankesën e koalicionit të udhëhequr nga OBRM-PDUKM-ja dhe hodhi poshtë vendimin e KSHZ-së, të cilët pranuan parashtresën e Lëvizjes Besa, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Bëhet fjalë për vendvotimin 0396/1 në Gostivar. Gjykata Administrative vendimin e KSHZ-së ndaj parashtresës së Lëvizjes Besa për parregullsi në zgjedhjet e 11 dhjetorit, e cilësoi si të pabazë dhe e refuzoi dhe vendosi që të mos rivotohet në këtë vendvotim./Telegrafi/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu