Ballina Etiketimet Info shqip

Etiketim: info shqip

A shihni diçka të gabuar në këtë fotografi? Nëna e dy...

Në shikim të parë, kjo fotografi tregon një nënë të re duke u ekspozuar ndaj rrezeve të diellit në plazh me vajzën e saj. Por,...

“Serbia do bombardohet nga NATO”

Lidhur me deklaratat e Nikoliçit se NATO ka bombarduar pa asnjë faj Serbinë, ka reaguar ministrja për Dialog e Qeverisë së Kosovës, Edita Tahiri. Ajo...

Një marrëdhënie dashurie politike

Faza e fundit e Luftës së Ftohtë filloi me pushtimin e Afganistanit nga sovjetikët në vitin 1979, dhe përfundoi me shpërbërjen e Paktit të...

Zona 51: Historia e misterit më të madh të SHBA-ve dhe...

Jashtëtokësorët duan të ndihmojnë njerëzimin, por kanë frikë tendencat e dhunshme të njerëzve, – mësohet nga disa emaile të menaxherit të fushatës së Hillary...

Si u krijuan duart e njerëzve?

Studimet tregojnë se mutacioni gjenetik na ka lënë me vetëm pesë gishtërinj dhe thonë se janë të ngjashme me krahët e peshqve. Një studim i...

A ekziston kombi “grek” dhe kush e ka krijuar këtë shtet

Në vazhdimin tonë gjatë këtij shkrimi po ndërlidhemi me dy mendimtarë, të zgjedhur prej nesh: Aref Mathieu (Arif Mati) e vepra e tij “Mikenët-Pellazgët,...

Ish-kuzhinieri zbuloi: Kjo është menyja sekrete e Mbretëreshës Elizabetë!

Në Pallatin e Buckinghamit asnjë gjellë nuk guxon të gatuhet me hudhër, thotë John Higgins. Edhe çka tjetër mungon në meny? – transmeton Telegrafi. Orizi, patatja...

Në rast se zbrazet akumulatori, vetura mund të ndizet në këtë...

Denny nga kanali ‘Shake The Future’ në YouTube, e ka realizuar një video ku tregon se si mund të ndizet vetura, po që se...

Studim, njerëzit që lexojnë jetojnë më gjatë

Sipas Avni Bavishi, kryetar i studimit në Universitetin Yale, leximi ju bën më të zgjuar, por ju bën që të jetoni më gjatë gjithashtu. Studimi...

Letra për të birin… kjo ishte ana e “ëmbël” e Al...

Në Kembrixh, në Masaçusets, është shitur për më shumë se 62 mijë dollarë një letër me tre faqe që gangsteri famëkeq amerikan i dërgoi...

Lajmet e fundit