Ballina Etiketimet Info shqip

Etiketim: info shqip

50 euro gjobë nëse ‘Ajvarin’ e përgatisni para banesës

Një vendim nga qyteti i Shkupit ndalon rreptësisht përgaditjen e Ajvarit në zona publike. Inspektorët do të kontrollojnë dhe do të gjobisin me 50 euro çdo...

Maqedoni, babai vdes kur e sheh djalin e aksidentuar(VIDEO)

Mbrëmë në rrugën Ohër-Strugë në afërsi të kishës ‘Shën Erazmo’ ka ndodhur një aksident në mes një veture të markës ‘Yugo’ dhe një veturë...

Askush nuk do të puthet nga Donald Trump, ja prova! (FOTO)

Askush nuk dëshiron të puthet nga kandidati republikan për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Këtë e kanë dëshmuar disa foto të kandidatit Trump, të...

Çfarë tregojnë sytë e gjelbër

Psikologët kanë zbuluar se shpesh zilia është arsyeja pse veprojmë në mënyra të caktuara. Në përshkrimin e personaliteteve ziliqare, shkencëtarët thonë “se këta njerëz...

Shtatë thënie nga psikologë të famshëm që do t’ua ndryshojnë jetën

“Sa i guximshëm bëhet njeriu, kur është i sigurt se e duan” – Sigmund Freud “Loja është përgjigja ndaj pyetjes, se si ndodhin gjërat e reja”  –...

10 vende në Shqipëri që duket sikur janë nxjerrë nga përrallat...

Shqipëria është një vend me shumë histori, ndonëse shumë udhëtarë nuk dijnë shumë gjëra për atë vend, e sigurtë është që mund të jetë...

Pa librezë partiake, edhe me diplomë të Harvardit në Maqedoni mbetesh...

“Shkollohu”, “Dituria është fuqi”, janë disa nga sloganet e fushatës së Qeverisë së Maqedonisë për t’i stimuluar të rinjtë që të regjistrohen në studime,...

Stefoski: Nuk merremi me politikë, gjuha shqipe s’ka vend në Strugë

Ndryshim rrënjësor ka ndodhur në fillim të manifestimit ndërkombëtar poetik, Mbrëmjet Strugane të Poezisë, që sivjet mbahen për të 55 herë me radhë, njofton...

Sa miliardë dollarë “peshon” Lazim Destani ?

Lazim Destani është biznesmen i suksesshëm me prejardhje nga Malësia e Sharrit të Tetovës. Ai dhe familja e tij drejtojnë një rrjet internacional biznesesh,...

Rusia “e shqetësuar” me ndërhyrjen e Turqisë në Siri

Rusia ka shprehur “shqetësim të thellë” me operacionin ushtarak të Turqisë në veri të Sirisë. Dhjetëra tanke turke dhe automjete të tjera kanë hyrë të...

Lajmet e fundit