Ballina Etiketimet Info shqip

Etiketim: info shqip

Radhë të gjata për gjetjen e emrit në listën e dëmshpërblimeve

Disa prej banorëve të Hasanbegut janë të revoltuar për shkak të pengesave që po krijohen për marrjen e dëmshpërblimeve të para nga shteti, raporton...

A do të fillon mësimi me një shtator, në vendet e...

Ministria e arsimit dhe shkencës së Maqedonisë ka bërë të ditur se ky dikaster i ka ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme për fillimin...

Shpëtoi falë jastëkut, ja si flet e mbijetuara pas tërmetit

BBC ka raportuar rrëfimin e Maria Giannit, e cila i ka shpëtuar mrekullisht tërmetit që i mori jetën 40 viktimave mëngjesin e sotëm në...

Peshkatari gjen perlën që peshon 34 kg dhe vlen 100 milion...

Kjo perlë gjigande mund të jetë më e madhja që është zbuluar deri më tani në gjithë botën dhe është pesë herë më e...

Pse njerëzit inteligjentë kanë më pak miq?

Nuk ka dyshim se ne kemi nevojë për miq dhe se komunikimi ka avantazhet e tij, transmeton Klan Kosova. Por shkencëtarët kanë vendosur që të...

MPJ: 5 shqiptarë të plagosur nga tërmetet në Itali

Ministria e Jashtme ka njoftuar se nga tërmeti shkatërrimtar që goditi Italinë kanë mbetur të plagosur 5 shtetas shqiptarë. Personeli i Ambasadës Shqiptare në...

Seri tërmetesh në Itali, flitet për 63 viktima

Katastrofë e vërtetë njerëzore në qendër të Italisë pas tërmetit prej 6,2 ballësh që dërrmoi zonat rurale në afërsi të Peruxhës. Mediat italiane raportojnë...

Kjo është pasuria e Ali Ahmetit (Dokument)

Telegrafi Maqedoni nga sot do të fillojë të publikojë pasurinë e zyrtarëve të zgjedhur nga qytetarët shqiptarë në Maqedoni. Këto tema do të jenë...

Policia franqeze zhvesh myslimanen në plazh

Vendimi i Francës për të ndaluar përdorimin e burkës është duke u shndërruar në një sfidë për policinë. Disa policë të armatosur me sprej ia...

Lambru: Nëse Gruevski i fiton zgjedhjet edhe gjatë kohë nuk zgjidhet...

Greqia të mos pranoje zgjidhjen eventuale që të jetë termini Maqedoni, ndërsa shtesa maqedonas të mos lejohet për emrin e gjuhës dhe popullit, thuhet...

Lajmet e fundit