Ballina Etiketimet Kasami

Etiketim: kasami

Lëvizja Besa: Maqedonia është në krizë demokracie dhe të sigurisë (VIDEO)

Përmes një konference për shtyp, Lëvizja Besa konstaton se ”pas incidenteve të mbrëmshme në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë, kur huliganë të mbështetur nga...

Kasami: Jo takime liderësh, por takime më të shpeshta të shumicës...

Kreu i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, ka thënë se më e rëndësishme është që të ketë kumunikim në mes të liderëve të shumicës së...

Kasami: Lëvizjen e parë që e bëri Zaev gaboi

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami ka qenë sot i ftuar në emision Click Plus në Tv21 ku ka folur për aktualitetin politik në...

Kasami: Kriza institucionale mundohet të kalojë në diversitetin etnik

Pas takimit me Komisionerin për Politikë Fqinjësore dhe Negociata të Zgjerimit, Johannes Hahn, kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, deklaroi se “partia e tij...

Kasami: E rëndësishme të formohet qeveria dhe vendi të shkojë drejt...

Sot, kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, ka realizuar një takim me Ambasadorin e Polonisë, Jacek Stefan Multanowski. Kasami e njoftoi Ambasadorin me aktivitetet e...

Sela dhe Kasami përcjellin situatën, nuk duan bashkëpunim me njerëz të...

Lëvizja Besa dhe LR PDSH-ja, po presin epilogun e kryesisë së BDI-së, para se të flasin se a e përkrahin atë si partner eventual....

Kasami: Gjithmonë besnik ndaj atyre që e kanë kuptuar se Levizja...

“Javë intensive me takime të shumta, autoritete që vizitojnë selinë e Lëvizjes BESA. Pavarësisht epilogut përmbyllës ku secila parti politike bart përgjegjësitë dhe pasojat...

Kasami: Mjaft më u kujdesen shqiptarët për Maqedoninë më shumë sesa...

“Nuk janë bashkuar shqiptarët që ta ndajnë Maqedoninë. Shqiptarët janë bashkuar që ta bëjnë Maqedoninë edhe shqiptare, po aq sa është Maqedonase”, kështu ka...

Kasami: Misioni i Besës-ngritja, afirmimi dhe fuqizimi i identitetit shqiptar në...

Nuk kemi as edhe një interes më të vogël që të bëhemi pjesë e një qeverie që do të bëhej me politikanë të inkriminuar...

Ahmeti, Kasami dhe Sela flasin për krijimin e qeverisë së re...

Kryetarët e partive shqiptare në Maqedoni, Ali Ahmeti, Bilall Kasami dhe Ziadin Sela, kanë folur për krijimin e qeverisë së re, në emisionin “Jeta...

Lajmet e fundit