Kasami: Mjaft më u kujdesen shqiptarët për Maqedoninë më shumë sesa maqedonasit (VIDEO)

“Nuk janë bashkuar shqiptarët që ta ndajnë Maqedoninë. Shqiptarët janë bashkuar që ta bëjnë Maqedoninë edhe shqiptare, po aq sa është Maqedonase”, kështu ka deklaruar Bilall Kasami, kryetar i Lëvizjes BESA lidhur me veprimet e fundit të kësaj partie e cila u rendit si forca e dytë politike shqiptare në Maqedoni.

Ai ka deklaruar se mjaft u kujdesen shqiptarët për Maqedoninë sesa vetë maqedonasit dhe se shqiptarët duhet të kujdesen për të drejtat e tyre të barabarta./Sakte.net


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu