Ballina Etiketimet Lajme nga maqedonia

Etiketim: lajme nga maqedonia

Arrestohen dy presona ne Shkup mbi bazen të dyshimit për kryerjen...

“Më parë janë dhënë urdhra, janë kryer dy bastisje nga të cilat njëra në Shkup, ndërkaq një tjetër në fshatin Haraçinë të Shkupit, gjatë...

Ali Ahmeti liron nga burgu të dënuarin me 10 vite burgim...

Shoferi i kryetares së komunës së Tetovës, Amet Bejtullau, i cili u arrestua në qendër të Tetovës para disa javësh për vuajtjen e dënimit...

Maqedoni, nëse do punë, eja në parti!

Për vetëdije më të lartë qytetare mbi të drejtat qytetare dhe gatishmëri që të kontrollohet pushteti nga vet zgjedhësit, kanë porositur panelistët në debatin...

VMRO-BDI lëshojnë grepin, fillojnë retorikën nacionaliste

Ashtu sikur edhe në ciklet zgjedhore në të kaluarën, edhe tani në prag të zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare në Maqedoni, më 11 dhjetor, partitë...

Deri tani janë harxhuar mbi 1.3 milionë euro për gjykimin e...

Mbi 1.3 milionë euro deri tani janë harxhuar për procesin gjyqësor “Lagjja e Trimave”, gjegjësisht aq para janë dhënë për sigurone e të akuzuarëve...

Skenderovski: Nesër do të vendosim për fatin e të punësuarëve në...

Në emisionin më të ri “10 minuta” në TV21, , mysafir ishte drejtori i kombinatit Jugohrom, Vasko Skenderovski, i cili foli për fatin e...

Maqedonia e zhytur në borxhe

Me një vendim të Qeverisë së Maqedonisë për marrjen e një borxhi prej 60 milionë eurove, borxhi i përgjithshëm i Maqedonisë ka arritur në...

Zëvendëskryeministri-gazetares: A e dinë të shtëpisë se je prostitutë? (VIDEO)

Nuk kanë të ndalur problemet për gazetarët në Maqedoni dhe gafet e zëvëndëskryeministrit të Maqedonisë për çështje ekonomike, Vlladimir Peshevski, i cili cak të...

‘Kumanova ime’, konkurs për fotografinë më të mirë të qytetit

Komuna e Kumanovës ka shpallur konkurs për fotografi më të mira me motive të qytetit. Ftonë të gjithë profesionistës dhe amatorët e interesuar për...

Prokuroria Speciale duhet të shqyrtojë rastin e familjes Sinani, 13 vjet...

Selajdin Sinanit nga Luboteni i Shkupit tanimë disa vite nuk po i kthehen mbi 3 mij hektarë tokë të pasur në Patishka Rekë, e...

Lajmet e fundit