Ballina Etiketimet Lajme nga maqedonia

Etiketim: lajme nga maqedonia

Maqedonia me një mijë kilogram mbeturina për kokë banori (FOTO)

EUROSTAT ka publikuar listën e vendeve evropiane sa i përket mbeturinave për kokë banori. Të dhënat e statistikës evropiane tregojnë se në Maqedoni një...

Zaev me pritje të mëdha nga takimi Dimitrov Kotcijac

Kryeministri Zoran Zaev tha se pret perspektiva pozitive nga takimi i sotëm i ministrave për punë të jashtme të Maqedonisë dhe Greqisë, në të...

Ivanov: BE-ja të nxjerrë mësime dhe ta ndryshojë qasjen ndaj Maqedonisë

Anëtarësim i Maqedonisë në NATO, fillim i bisedimeve me BE-në, thellim i bashkëpunimit në sferën e sigurisë me qëllim stabilitet në gjithë rajonin, përmbajtje...

Presidenti Ivanov nderohet me çmim në Rusi

Patriarku i Kishës Ortodokse të Rusisë, Kiril, në ceremoninë solemne që u mbajt sot në tempullin “Hristos” në Moskë, presidentit Ivanov ia ndau çmimin...

Zyrtare: Kriminelët që sulmuan Selën akuzohen për vrasje

Prokuroria Themelore Publike njofton se deri në këtë moment janë identifikuar dy persona të involvuar në sulmin e deputetit Ziadin Sela, gjatë ngjarjeve në...

Kasami: Jo takime liderësh, por takime më të shpeshta të shumicës...

Kreu i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, ka thënë se më e rëndësishme është që të ketë kumunikim në mes të liderëve të shumicës së...

Maqedonia, lidere në Evropë për vdekshmërinë e foshnjave

Maqedoni është lider në Evropë për nga numri i vdekjeve të foshnjave. Shkak për këtë është sensibilizimi i dobët i të rinjve me shëndetin e...

Ahmeti: VMRO dhe LSDM t’i tejkalojnë interesat partiake. Shqiptarët e bënë...

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti, edhe një herë ka deklaruar se dy partitë maqedonase, duhet të lënë anash interesat partiake, e të mendojnë për...

Shqiptarët gjejnë “zgjidhjen” për çmimin e lartë, naftë kontrabandë nga Maqedonia...

Fiks Fare ka denoncuar sot futjen e naftës kontrabandë nga Maqedonia. Shqiptarët e kanë gjetur zgjidhjen për të përballuar çmimin e lartë të naftës në...

Pew Research Center: 520 mijë shtetas të Maqedonisë jetojnë jashtë

Qendra hulumtuese amerikane ”Pew Research Center” ka publikuar një hulumtim për migrimin e popullsisë nëpër botë, përcjell Telegrafi Maqedoni. Sipas këtij raporti, deri në vitin...

Lajmet e fundit