Ballina Etiketimet Lajmet e fundit nga Ukraina

Etiketim: Lajmet e fundit nga Ukraina

“Baza detare e NATO-s në Shqipëri është paralajmërim për Vladimir Putin”

“Shqipëria i ka dërguar një sinjal paralajmërues presidentit rus Vladimir Putin me ndërtimin e një baze të NATO-s në Durrës”, kështu e nis shkrimin...

SHBA: Irani do të furnizojë Rusinë me drone luftarakë

Irani planifikon të furnizojë Rusinë me qindra dronë luftarakë, sipas një zyrtari të lartë amerikan. Jake Sullivan, këshilltari për sigurinë kombëtare të Shtëpisë së...

Çfarë ndodh nëse ndërpriten furnizimet me gazin rus në Gjermani?

Gjermania, ekonomia e katërt më e madhe në botë, po përgatitet për të gjithë skenarët, përfshirë edhe ndërprerjen e plotë të furnizimeve me gaz...

Si u lidh Uber me oligarkët pranë Putin-it për të siguruar...

The Guardian vijon të publikojë detaje të tjera rreth skandalit të kompanisë së shërbimit Taxi, Uber. Sipas asaj që raportohet, Uber punësoi në mënyrë...

Italia do të marrë sasi të reduktuar gazi nga Gazprom, nuk...

Italia do të marrë rreth një të tretën më pak gaz nga Gazprom i Rusisë, duke filluar nga e hëna, në krahasim me vëllimet...

Putin drejt titullit Perandor? Aleatët e Kremlinit: Mos e quani president,...

Aleatët e Kremlinit kanë kërkuar që Vladimir Putin të cilësohet si “Sundimtari” i vendit dhe jo si titulli i tij aktual “President”. Partia Liberal...

Boris Johnson “në rrugë për t’u bërë i dërguari special në...

Boris Johnson është duke “u vendosur” për një jetë të re pas Downing Street – si “i dërguari special në Ukrainë”. Kështu së paku...

Rusia “mbyll rubinetin” e naftës kazake

Rusia ka gjetur një mënyrë tjetër për të shkurtuar furnizimet me energji në Evropë, duke urdhëruar Konsorciumin e Gazsjellësit Kaspik që të ndalojë dërgesat...

Anija ruse me grurë largohet nga porti i Turqisë

Një anije mallrash me flamur rus, Zhibek Zholy, e cila dyshohej se mbante grurë të vjedhur ukrainas, u largua nga porti veriperëndimor turk i...

Rusia shkatërron dy sisteme raketore HIMARS të prodhimit amerikan

Rusia ka shkatërruar dy sisteme të avancuara raketore HIMARS të prodhuara nga SHBA dhe depot e tyre të municioneve në Ukrainën lindore, sipas një...

Lajmet e fundit