Ballina Etiketimet Lajmet e fundit nga Ukraina

Etiketim: Lajmet e fundit nga Ukraina

Putin: Rusia nuk mund të shkëputet nga bota, do të përforcojmë...

Presidenti Vladimir Putin ka thënë se do të jetë e pamundur që Rusia të shkëputet nga pjesa tjetër e botës dhe se vendi duhet...

Arrihet marrëveshja për eksportimin e grurit të Ukrainës

Bisedimet mes Rusisë, Ukrainës, Turqisë dhe zyrtarëve të Kombeve të Bashkuara, ka rezultuar me arritje të marrëveshjes lidhur me eksportimin e grurit. Miliona tonelata...

Sfida: Gjermania, stop qymyrit rus më 1 gusht e naftës më...

Gjermania do të ndalojë plotësisht blerjen e qymyrit rus më 1 gusht dhe naftës ruse më 31 dhjetor dhe do të përjetojë një ndryshim...

Kuleba: Marrëveshja për eksportin e grurit me Rusinë është në fazën...

Rusia dhe Ukraina janë afër arritjes së një marrëveshjeje për eksportin e grurit nga territori i Ukrainës. Lajmin e ka bërë të ditur ministri...

A do të shpëtojë bota nga uria? Tetë anije hyjnë në...

Çlirimi i ishullit të gjarpërinjve nga forcat ukrainase duket se ka bërë të mundur një zgjidhje për transportin e drithrave që kanë mbetur të...

Kremlini: Putin, takim me Erdoganin në Iran

Presidenti rus Vladimir Putin dhe ai turk Rexhep Tajip Erdogan do të udhëtojnë javën e ardhshme në Teheran, ku do të zhvillojnë edhe një...

Mediat britanike: Shqipëria jep dritën jeshile bazës së re të NATO-s,...

Shqipëria i dërgon një sinjal paralajmërimi presidentit rus Vladimir Putin. Kështu e komenton media britanike Express, njoftimin për planin e hapjes së një bazë...

Lukashenko: Perëndimi po përgatit një sulm ndaj Rusisë

Perëndimi po thur plane strategjike për të sulmuar Rusinë, sipas një deklaratë të presidentit të Bjellorusisë, Aleksandër Lukashenko, gjatë ceremonisë së mbajtur në Pallatin...

“Çahet” bllokada, mbërrijnë në Ukrainë tetë anijet e para për të...

Tetë anije të huaja kanë mbërritur së fundmi në portet e Ukrainës për të nisur eksportin e produkteve bujqësore dhe grurit në veçanti, të...

Rusia: Çmimi i energjisë do të ulet kur të hiqen sanksionet

Ministri rus i Financave tha se nëse sanksionet e vendosura nga Perëndimi ndaj Rusisë hiqen, çmimet botërore si për ushqimin ashtu edhe për burimet...

Lajmet e fundit