Ballina Etiketimet Listat per deputete

Etiketim: listat per deputete

Ja kandidatët për deputetë të Lëvizjes BESA (DOKUMENT)

Përpos emrave të bartësve në njësitë zgjedhore Lëvizja BESA ka bërë të ditur edhe emrat tjerë që janë kandidatë për deputetë. Kështu në Njësinë Zgjedhore...

Ja listat e plotë ta koalicionit LR-PDSH – Uniteti –RDK (LISTA)

Koalicioni i njohur “Aleanca për shqiptarët” i përbërë nga LR-PDSH, Uniteti dhe RDK e Vesel Memedit ka bërë zyrtare listat për deputetë, ku tanimë...

VMRO-DPMNE dhe BDI do të shpallin listat për një ditë!

Dy partitë e koalicionit qeveritar Bashkimi Demokratik për Integrim dhe OBRM-PDUKM-ja do të presin afatin e fundit që skadon ditën e premte për të...

Kongresi i LSDM i dha dritë jeshile listave për deputetë

Delegatët në Kongresin e 21 të LSDM kanë votuar me shumicë votash listat e kandidatëve për deputetë të kësaj partie, informon INA. Me gati...

Listat e LSDM-së: Asnjë shqiptarë bartës liste

Diskutime tërë ditën, bisedime, takime dhe lobime – por akoma lista jo përfundimtare për deputetë, e as precizitet të bartësve të tyre. Zoran Zaev,...