Ballina Etiketimet Maqedoni

Etiketim: maqedoni

Shkup: Mijalkovi merret në pyetje

Rreth dy orë ish-shefi i DSK-së, Sasho Mijalkov, ishte marrë në pyetje para gjykatësit të procedurës paraprake në Gjykatën Penale në Shkup si i...

Pushteti përhap frikë dhe panikë para zgjedhjeve

Partitë politike në Maqedoni, kryesisht ato në pushtet, qëllimisht krijojnë një perceptim se kanë informacione për secilin qytetarë se për cilën parti ka votuar,...

Drejtori i Jugohromit kërkon afat shtesë për filtrat, punëtorët paralajmërojnë protesta

Pas mbylljes së kombinatit të Jugohromit 700 punëtorët">punëtorët paralajmërojnë protesta për të kërkuar nga Qeveria dhe drejtuesit e kompanisë që t’u sigurojnë paga gjatë...

Edhe një shqiptar tjetër largohet nga ESHS: Nuk mund ta duroja...

Me largimin të edhe një tjetër punonjësi në Entin Shtetëror të Statistikave, arrin në 21 numri i përgjithshëm i shqiptarëve të cilët për shkak...

LSDM: Do të ulim çmimet për rrymën (FOTO/VIDEO)

Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë me një njoftim të dërguar për Telegrafin në Maqedoni njofton se me ardhjen e tyre në pushtet do të...

Një nënë me fëmijë të sëmurë lutet për ndihmë (VIDEO)

Gjëja më e vështirë për 54 vjeçaren Lidija Todorovska është ta heq nga karroca për invalid dhe ta nxjerrë jashtë të birin e saj...

Shqetësuese: Për 10 vite 27.700 të sëmurë me kancer në Maqedoni,...

Në rajonin e Pellagonisë më së shumti njerëz nga kanceri kanë vdekur në vitin 2014 tregojnë kështu të dhëna nga sistemi shëndetësorë atje derisa...

Bogoevski: Mijallkovin e kam arrestuar për tregti me lëndë narkotike

Ish-drejtori i Drejtorisë për siguri dhe kundërzbulim, Sllobodan Bogoevski, ka hedhur akuza të rënda mbi pasardhësin e vet në atë detyrë, Sasho Mijallkov. Sipas Bogoevskit,...

3 vite burg për punonjësit e administratës që merren me politikë...

Punonjësit e administratës publike duhet të mos kryejnë aktivitete politike dhe propagandë gjatë orarit të punës. "Ata duhet të sillen në mënyrë profesionale dhe duhet...

Georgievski: Jam pesimist se kriza përfundo me zgjedhjet

Lideri i VMRO Popullore, Lupço Georgievski, ka deklaruar se është pesimist lidhur me atë se kriza ekonomike dhe politike në vend do të përfundojë...

Lajmet e fundit